fbpx

עדים לצוואה

אריק ריביצקי, משרד עורכי דין באר שבע, עוסק בעריכת צוואות ליחיד וצוואות הדדיות לבני זוג.

צוואה הינה מסמך משפטי מחייב, אשר מטרתו לקבוע כיצד יחולק רכושו של אדם לאחר לכתו לבית עולמו.

אדם יכול לערוך לעצמו צוואה אשר תקבע את חלוקת רכושו לאחר מותו לפי בחירתו, לבן/בת הזוג, לילדיו או לכל אדם אחר לו הוא מעוניין להשאיר את רכושו.

בני זוג יכולים לערוך צוואה הדדית, אשר תקבע כי שעה שילך אחד מבני הזוג לעולמו יקבל בן/בת הזוג הנותרים את הרכוש וכאשר ילך לעולמו גם בת/בן הזוג, יחולק הרכוש של בני הזוג בין ילדיהם או בין יורשים אחרים בהתאם לרצונם.

לתיאום פגישת יעוץ לצורך עריכת צוואה ליחיד או צוואה הדדית, צור קשר עם אריק ריביצקי, משרד עורכי דין באר שבע במס' 077-4060474.

­צוואה בעדים

מרבית הצוואות הנערכות כיום בישראל הינן צוואות בעדים, כאשר בנוסף אליהן ישנן צוואות שנערכות בכתב יד של המצווה, צוואות בע"פ ועוד.

צוואה בעדים הינה צוואה הנערכת כאשר המצווה עומד מול 2 עדים השומעים מפיו את צוואתו ואת הוראותיה.

על העדים להיות אנשים אשר להם המצווה אינו מצווה דבר בצוואתו וזאת על מנת שיהיו נטולי אינטרסים.

צוואה אשר נערכה עם עדים אשר היו מעורבים בעריכתה באופן פעיל, כאלו אשר השפיעו על המצווה או עדים אשר אחד או יותר מהם מופיעים בצוואה כיורשים- עלולה להיפסל ע"י בית המשפט.

מומלץ לערוך צוואות בעדים מול עו"ד, אשר ישמש בעצמו כאחד מעדי הצוואה ואשר ישמור על תקינות הליך עריכת הצוואה.

סיכוייה של צוואה לקבל תוקף של פסק דין מבית המשפט לאחר לכת המצווה לעולמו, תלויה במידה רבה בתקינות הליך עריכת הצוואה ובכך שהמצווה לא היה מושפע מגורמים חיצוניים, כגון העדים, בעת שבחר למי יחולק רכושו.

עורכי דין באר שבע העוסקים בעריכת צוואות, ישמרו כי הליך עריכת הצוואה יהיה תקין והוגן וכי הצוואה לא תיפסל לאחר לכת המצווה לעולמו.

מי יכול לשמש כעד?

כל תושב ישראל, מעל גיל 18, בעל כשרות משפטית, יכול לשמש כעד ובתנאי שלא מצווה לו דבר במסגרת הצוואה.

עורך הדין המסייע למצווה לערוך צוואתו יכול לשמש כעד אחד וכך ניתן לערוך את הצוואה בנוכחות עד אחד נוסף בלבד.

הליך עריכת הצוואה

צוואה בעדים אשר נערכת באמצעות עורכי דין באר שבע המתמחים בצוואות, תיערך במספר שלבים.

א.     בשלב הראשון יפגשו עורכי דין באר שבע עם המצווה או המצווים (כאשר מדובר על בני זוג), יקבלו ממנו פרטים מלאים אודות רכושו ונכסיו, יחסי המשפחה, הוראותיו לגבי זהות היורשים להם מעוניין הוא לחלק את רכושו, פרטים לגבי חלוקת הרכוש עצמה ועוד.

ב.     בשלב השני, עו"ד באר שבע יערכו את הצוואה, שלא בנוכחות המצווה, וזאת בהתאם להוראותיו והנחיותיו.

ג.      בשלב השלישי, יפגשו עורכי דין באר שבע עם המצווה, בנוכחות שני עדים, כאשר אחד מהם יכול להיות עורך הדין לצוואות בעצמו, יבצעו הקראה של הצוואה בנוכחות המצווה והעדים  ויגישו אותה לחתימת המצווה והעדים.

ד.      בשלב הרביעי והאחרון, יפקידו עורכי דין באר שבע לענייני צוואות, העתק מהצוואה בידיו של המצווה וכן ידאגו להפקדתה במשרדי הרשם לענייני ירושות.

בכך תם למעשה הליך עריכת צוואה בעדים.

חיזוק תוקפה של צוואה

עריכת צוואה בעדים הינה מספק, על פי רוב, על מנת שבית המשפט יקנה לה תוקף של פסק דין מחייב ויורה על חלוקת רכושו של המצווה בהתאם להוראותיו.

יחד עם זאת, למרבה הצער, לא פעם מתעוררות מחלוקות וחילוקי דעות בין יורשים לבין עצמם ולבין אחרים, אשר מטילים ספק בתוקפה של הצוואה, בכושרו של המצווה לצוות ובהוראותיה של הצוואה.

על אף שעריכת צוואה בעדים הינה מספקת על פי חוק, ישנן דרכים נוספות להבטיח כי בצוואה לא יוטל ספק וכי בית המשפט ימצא את המצווה כשיר לצוות- זאת על אף שהלך כבר לבית עולמו.

אריק ריביצקי, משרד עורכי דין באר שבע, מציע למצווים מספר כלים אשר באמצעות יוכלו הם להבטיח כי לאחר מותם לא ניתן יהיה לערער את תוקפה של הצוואה ולהטיל בה ספק.

להלן הכלים שעורכי דין באר שבע לצוואות מציעים ללקוחות המשרד לצורך חיזוקה של צוואה:

א.     הקלטת מעמד עריכת הצוואה- משרדנו מציע ללקוחות המעוניינים להקליט את מעמד הצוואה באמצעות סאונד, לעשות כן על מנת לחזק את תוקפה של הצוואה.

ב.     צילום מעמד עריכת הצוואה- ניתן לערוך את מעמד הצוואה במשרדנו בבאר שבע תחת צילום וידאו של מעמד עריכת הצוואה. הקלטת וידאו של המצווה, במעמד עריכת הצוואה, הינה כלי חזק ביותר המאפשר לבית המשפט להתרשם, במידת הצורך, מכושרו המשפטי של המצווה לצוות וכן במידת ההשפעה שהייתה עליו בעת עריכת הצוואה.

ג.      חוות דעת בתחום הנפשי- לקוחות המעוניינים לחזק את צוואתם, יכולים לערוך באמצעות משרדנו בבאר שבע חוות דעת בתחום הנפשי, ע"י פסיכיאטר או פסיכולוג, אשר יבדקו בטרם עריכת הצוואה את כושרו הנפשי של המצווה לצוות ואת מידת כשרותו המשפטית.

צירוף חוות דעת המאשרת את כושרו של מצווה לצוות לצוואה עצמה, מחזק באופן משמעותי את תוקפה של הצוואה ומקטין את הסיכויים כי יתעוררו חילוקי דעות לאחר לכת המצווה לעולמו, לגבי כשרותו הנפשית לצוות.

אנו ממליצים לערוך צוואה באמצעות עורכי דין באר שבע לענייני צוואות, זאת על מנת לשמור על תקינות, הוגנות וכשרות הליך הציווי.

לנגד עיננו עומד, בראש ובראשונה, העיקרון לפי לאחר לכת המצווה לעולמו יש לשמור על תקינות התא המשפחתי ולמנוע חילוקי דעות מיותרים הנובעים מחלוקת רכושו של המצווה.

לשיחת ייעוץ ולתיאום פגישה עם עורכי דין באר שבע לענייני צוואות, חייג 077-4060474 או השאר פרטים בעמוד "צור קשר" שבאתר זה.

תגיות-

עורכי דין לצוואות באר שבע, עורכי דין באר שבע צוואות, צוואה, עו"ד לענייני צוואות באר שבע, עורכי דין לענייני צוואות באר שבע, עורכי דין לצוואות ב"ש, עו"ד לצוואות ב"ש, עורכי דין לצוואות באר שבע, עורכי דין באר שבע צוואה, צוואה הדדית באר שבע, צוואות באר שבע עורכי דין, עורך דין באר שבע צוואה, עורך דין לצוואות באר שבע, עו"ד צוואות ב"ש, עו"ד ב"ש צוואות, עו"ד ב"ש צוואה, צוואות, עורכי דין באר שבע, עו"ד באר שבע, עורכי דין באר-שבע, עורכי דין צוואה באר שבע, עורכי דין צוואה ב"ש, עורכי-דין לצוואות באר שבע, עורכי-דין לצוואות באר-שבע, צוואות באר שבע, צוואה באר שבע, עו"ד ב"ש, עדים לצוואה, עריכת צוואה, עורך דין באר שבע

חושבים שזה יכול לעניין מישהו נוסף?

שיתוף בפייסבוק
WhatsApp
שיתוף בטוויטר
שיתוף בלינקדאין
Email